Boys/Girls 12 Yrs/Over 1500m Free. - Heats (Declared Winners)

BOYS 12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Zak TROMAN12Colchester 19:00.16  445 
2.Dion FANA12Bark & Dagen 19:35.65  406 
3.Sami BENIDIR12Bo Newham 19:36.65  405 
4.Raheel MAHMOOD12Romford Town 19:36.96  405 
5.William WHITE12Harlow Pen 20:26.63  358 
6.Tarelle LANIYAN12Bo Newham 20:35.89  350 

BOYS 13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Baran ODEN13Bark & Dagen 18:17.34  500 
2.Nikita CHARYKIN13Thurrock 18:20.79  495 
3.Daniel MCGUINNESS13Basildon Ph 18:25.21  489 
4.Steven SALAZAR13Bo Newham 18:56.47  450 
5.Kian QUINLAN13Bo Southend 19:06.39  438 
6.Ben MINISTER13Thurrock 19:22.72  420 
7.Justinas KAZLAUSKAS13Bark & Dagen 19:40.82  401 

BOYS 14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Jude HILLS14Thurrock 17:28.45  573 
2.Connor MCCARTHY14Romford Town 17:41.42  552 
3.Alfie FRANCIS14Colchester 18:07.34  514 
4.Jenson HURRELL14Thurrock 18:23.90  491 
5.Denis MORINE14Basildon Ph 18:26.16  488 

BOYS 15 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Noah JAMESON NEAL15Basildon Ph 16:31.32  678 
2.Harrison JARVIS15Thurrock 17:27.43  575 
3.Daniel MONK15Harlow Pen 17:34.84  563 
4.Jimmy TAYLOR15Thurrock 17:46.12  545 
5.Luke MARNEY15Romford Town 17:55.92  530 
6.Ryan DAVIS15Basildon Ph 18:07.89  513 
7.Mihnea TOTU15Bo Newham 18:13.47  505 
8.Harley WEST15Basildon Ph 18:43.68  465 
9.Harry ROBINSON15Bark & Dagen 18:48.47  459 

BOYS 16 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Lewis BINNING16Basildon Ph 15:59.83  747 
2.Daniel GENCAS16Romford Town 16:00.34  746 
3.Nathan BANGA16Romford Town 17:04.55  614 
4.Samuel MILLER16Basildon Ph 17:31.93  567 
5.Christopher STEPHENS16Basildon Ph 17:32.93  566 
6.James EDGINGS16Thurrock 17:56.68  529 

BOYS 18 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Joshua FOWLES20Witham Dolph 15:54.01  761 
2.Harry SPENCER18Killerwhales 17:07.81  608 

GIRLS 12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Lisa LEINEMANN12Chelmsford 19:34.35  489 
2.Aislin FOLEY-WRIGHT12Bo Southend 20:36.84  418 
3.Lexie GOODMAN12Basildon Ph 20:38.74  417 
4.Sophie CONROY12Thurrock 21:25.05  373 

GIRLS 13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Ruby WHEELER13Basildon Ph 17:27.95  688 
2.Mia MAGNUS13BorRedbridge 18:52.65  545 
3.Olivia COOPER13Basildon Ph 19:29.56  495 
4.Alexa MANN13Basildon Ph 19:35.92  487 

GIRLS 14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Ella TURNER14Basildon Ph 17:55.92  636 
2.Erin LITTLE14Chelmsford 18:01.14  627 
3.Holly LAMB14Southend 18:13.22  606 
4.Bryony EDGINGS14Thurrock 18:35.47  571 
5.Stephanie PAGAN14Bo Waltham F 18:38.53  566 
6.Amy ALLISON14Bo Waltham F 18:49.66  549 
7.Phoebe WHITE14Harlow Pen 18:57.31  538 
8.Francesca KEY14Canvey Isl 19:11.83  518 

GIRLS 15 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.May BRADBURN15Chelmsford 17:26.27  692 
2.Charlotte TREE15Colchester 18:22.11  592 
3.Ella REMYN15Bo Waltham F 18:31.49  577 
4.Oluwatunmise SALU15Bo Newham 18:38.01  567 

GIRLS 16 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Amelia MOULE16Romford Town 17:14.29  716 
2.Rebecca HOWELL16Basildon Ph 17:14.88  715 
3.Isabelle JOPSON16Romford Town 18:01.44  626 
4.Junayna AHMED16Bark & Dagen 18:54.77  542 

GIRLS 17 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Abbie LOW17Chelmsford 17:11.74  721 
2.Ellie WHEELER17Basildon Ph 18:03.71  622 

UP