Boys/Girls 12 Yrs/Over 800m Free. - Heats (Declared Winners)

BOYS 12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Zak TROMAN12Colchester 10:10.00  407 
 100m -200m 1:10.47300m -400m 2:27.59500m -600m 3:45.08700m -800m 10:10.00
2.Raheel MAHMOOD12Romford Town 10:32.21  365 
 100m -200m 1:14.74300m -400m 2:35.68500m -600m 3:55.36700m -800m 10:32.21
3.Dion FANA12Bark & Dagen 10:32.68  364 
 100m -200m 1:12.26300m -400m 2:30.92500m -600m 3:50.87700m -800m 10:32.68
4.Sami BENIDIR12Bo Newham 10:39.27  353 
 100m -200m 1:15.25300m -400m 2:35.36500m -600m 3:56.09700m -800m 10:39.27
5.William WHITE12Harlow Pen 11:03.37  316 
 100m -200m 1:17.05300m -400m 2:40.66500m -600m 4:04.49700m -800m 11:03.37

BOYS 13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Daniel MCGUINNESS13Basildon Ph 9:49.77  450 
 100m -200m 1:09.19300m -400m 2:23.93500m -600m 3:37.45700m -800m 9:49.77
2.Nikita CHARYKIN13Thurrock 9:51.17  447 
 100m -200m 1:06.38300m -400m 2:19.82500m -600m 3:35.50700m -800m 9:51.17
3.Baran ODEN13Bark & Dagen 10:00.42  426 
 100m -200m 1:09.14300m -400m 2:23.84500m -600m 3:38.31700m -800m 10:00.42
4.Steven SALAZAR13Bo Newham 10:10.05  407 
 100m -200m 1:10.21300m -400m 2:27.32500m -600m 3:45.52700m -800m 10:10.05

BOYS 14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Jude HILLS14Thurrock 9:21.38  522 
 100m -200m 1:04.43300m -400m 2:15.90500m -600m 3:27.11700m -800m 9:21.38
2.Jacob KITCHING14Chelmsford 9:42.65  467 
 100m -200m 1:06.49300m -400m 2:19.43500m -600m 3:33.55700m -800m 9:42.65
3.Alfie FRANCIS14Colchester 9:48.72  452 
 100m -200m 1:10.09300m -400m 2:25.39500m -600m 3:39.69700m -800m 9:48.72
4.Denis MORINE14Basildon Ph 9:53.48  442 
 100m -200m 1:07.92300m -400m 2:21.47500m -600m 3:36.48700m -800m 9:53.48
5.Mark MILBURN14Colchester 9:59.09  429 
 100m -200m 1:09.66300m -400m 2:27.41500m -600m 3:44.35700m -800m 9:59.09
6.Connor MCCARTHY14Romford Town 10:03.74  419 
 100m -200m 1:08.31300m -400m 2:24.04500m -600m 3:40.60700m -800m 10:03.74

BOYS 15 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Noah JAMESON NEAL15Basildon Ph 8:53.33  609 
 100m -200m 1:02.98300m -400m 2:10.11500m -600m 3:17.86700m -800m 8:53.33
2.Daniel MONK15Harlow Pen 9:29.65  499 
 100m -200m 1:05.68300m -400m 2:18.04500m -600m 3:30.36700m -800m 9:29.65
3.Jimmy TAYLOR15Thurrock 9:30.87  496 
 100m -200m 1:06.43300m -400m 2:18.18500m -600m 3:30.54700m -800m 9:30.87
4.Ryan DAVIS15Basildon Ph 9:32.93  491 
 100m -200m 1:06.60300m -400m 2:18.33500m -600m 3:29.78700m -800m 9:32.93
5.Harrison JARVIS15Thurrock 9:33.05  491 
 100m -200m 1:06.99300m -400m 2:18.64500m -600m 3:30.45700m -800m 9:33.05
6.Keelan GOSNEY15Chelmsford 9:39.62  474 
 100m -200m 1:08.52300m -400m 2:22.08500m -600m 3:34.77700m -800m 9:39.62
7.Luke MARNEY15Romford Town 9:43.67  464 
 100m -200m 1:07.46300m -400m 2:20.49500m -600m 3:34.01700m -800m 9:43.67
8.Harley WEST15Basildon Ph 10:07.85  411 
 100m -200m 1:09.11300m -400m 2:24.87500m -600m 3:42.21700m -800m 10:07.85
9.Mihnea TOTU15Bo Newham 10:08.56  410 
 100m -200m 1:07.36300m -400m 2:21.82500m -600m 3:37.95700m -800m 10:08.56

BOYS 16 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Lewis BINNING16Basildon Ph 8:40.55  655 
 100m -200m 1:00.43300m -400m 2:05.34500m -600m 3:12.32700m -800m 8:40.55
2.Daniel GENCAS16Romford Town 8:40.91  653 
 100m -200m 1:00.15300m -400m 2:05.13500m -600m 3:11.76700m -800m 8:40.91
3.James SPEERS16Basildon Ph 9:11.50  550 
 100m -200m 1:04.08300m -400m 2:11.46500m -600m 3:19.28700m -800m 9:11.50
4.Nathan BANGA16Romford Town 9:12.67  547 
 100m -200m 1:01.72300m -400m 2:09.83500m -600m 3:20.01700m -800m 9:12.67
5.Samuel MILLER16Basildon Ph 9:22.06  520 
 100m -200m 1:06.56300m -400m 2:18.16500m -600m 3:29.73700m -800m 9:22.06
6.Christopher STEPHENS16Basildon Ph 9:25.36  511 
 100m -200m 1:06.47300m -400m 2:17.53500m -600m 3:28.86700m -800m 9:25.36
7.James EDGINGS16Thurrock 9:28.57  502 
 100m -200m 1:04.68300m -400m 2:16.70500m -600m 3:29.15700m -800m 9:28.57
8.Daniel BLERKOM16Southend 9:41.02  471 
 100m -200m 1:06.62300m -400m 2:19.69500m -600m 3:33.71700m -800m 9:41.02
9.Oliver HOGAN16Bo Southend 9:51.32  446 
 100m -200m 1:04.74300m -400m 2:17.21500m -600m 3:31.69700m -800m 9:51.32

BOYS 17 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Joshua FOWLES20Witham Dolph 8:42.66  647 
 100m -200m 1:00.72300m -400m 2:06.36500m -600m 3:12.94700m -800m 8:42.66

GIRLS 12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Lisa LEINEMANN12Chelmsford 10:29.17  457 
 100m -200m 1:15.58300m -400m 2:36.26500m -600m 3:57.12700m -800m 10:29.17
2.Skye CARTER12Basildon Ph 10:33.25  448 
 100m -200m 1:16.58300m -400m 2:37.89500m -600m 3:59.72700m -800m 10:33.25
3.Evangeline PIERCE12Basildon Ph 10:33.44  448 
 100m -200m 1:15.64300m -400m 2:37.80500m -600m 3:59.70700m -800m 10:33.44
4.Lexie GOODMAN12Basildon Ph 10:42.82  428 
 100m -200m 1:16.01300m -400m 2:38.69500m -600m 4:00.90700m -800m 10:42.82
5.Lexie O'CONNOR12Romford Town 10:43.10  428 
 100m -200m 1:15.92300m -400m 2:38.27500m -600m 4:00.41700m -800m 10:43.10
6.Aislin FOLEY-WRIGHT12Bo Southend 11:00.58  395 
 100m -200m 1:18.49300m -400m 2:41.41500m -600m 4:05.12700m -800m 11:00.58
7.Eloise BRUCE12Thurrock 11:09.37  379 
 100m -200m 1:15.69300m -400m 2:38.31500m -600m 4:02.16700m -800m 11:09.37
8.Sophie CONROY12Thurrock 11:24.19  355 
 100m -200m 1:18.18300m -400m 2:42.67500m -600m 4:10.68700m -800m 11:24.19

GIRLS 13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Ruby WHEELER13Basildon Ph 9:24.84  632 
 100m -200m 1:05.81300m -400m 2:16.95500m -600m 3:28.52700m -800m 9:24.84
2.Mia MAGNUS13BorRedbridge 10:10.48  500 
 100m -200m 1:12.28300m -400m 2:28.42500m -600m 3:45.58700m -800m 10:10.48
3.Olivia COOPER13Basildon Ph 10:21.81  473 
 100m -200m 1:13.46300m -400m 2:32.70500m -600m 3:52.39700m -800m 10:21.81
4.Alexa MANN13Basildon Ph 10:22.58  472 
 100m -200m 1:14.67300m -400m 2:35.85500m -600m 3:55.58700m -800m 10:22.58
5.Elise DELAPPERALL13Thurrock 10:25.96  464 
 100m -200m 1:12.93300m -400m 2:31.31500m -600m 3:51.00700m -800m 10:25.96

GIRLS 14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Erin LITTLE14Chelmsford 9:22.61  639 
 100m -200m 1:05.45300m -400m 2:15.90500m -600m 3:27.12700m -800m 9:22.61
2.Holly LAMB14Southend 9:40.98  581 
 100m -200m 1:07.80300m -400m 2:20.97500m -600m 3:34.76700m -800m 9:40.98
3.Ella TURNER14Basildon Ph 9:41.37  579 
 100m -200m 1:09.01300m -400m 2:22.27500m -600m 3:36.19700m -800m 9:41.37
4.Stephanie PAGAN14Bo Waltham F 9:56.00  538 
 100m -200m 1:08.67300m -400m 2:22.98500m -600m 3:38.04700m -800m 9:56.00
5.Bryony EDGINGS14Thurrock 9:58.19  532 
 100m -200m 1:09.91300m -400m 2:25.32500m -600m 3:41.78700m -800m 9:58.19
6.Amy ALLISON14Bo Waltham F 10:02.55  520 
 100m -200m 1:10.81300m -400m 2:27.33500m -600m 3:43.51700m -800m 10:02.55
7.Erin WILKINSON14Southend 10:07.74  507 
 100m -200m 1:10.01300m -400m 2:25.76500m -600m 3:42.61700m -800m 10:07.74
8.Victoria DRELEVA14Romford Town 10:12.93  494 
 100m -200m 1:11.72300m -400m 2:29.17500m -600m 3:47.68700m -800m 10:12.93

GIRLS 15 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.May BRADBURN15Chelmsford 9:27.30  624 
 100m -200m 1:06.34300m -400m 2:18.10500m -600m 3:30.28700m -800m 9:27.30
2.Holly HAGAN15Romford Town 9:43.51  573 
 100m -200m 1:08.12300m -400m 2:22.02500m -600m 3:36.10700m -800m 9:43.51
3.Charlotte TREE15Colchester 10:02.19  521 
 100m -200m 1:09.17300m -400m 2:23.82500m -600m 3:39.46700m -800m 10:02.19
4.Ella REMYN15Bo Waltham F 10:05.46  513 
 100m -200m 1:09.39300m -400m 2:24.73500m -600m 3:41.29700m -800m 10:05.46
5.Oluwatunmise SALU15Bo Newham 10:21.94  473 
 100m -200m 1:10.37300m -400m 2:26.14500m -600m 3:44.54700m -800m 10:21.94

GIRLS 16 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Rebecca HOWELL16Basildon Ph 9:14.40  668 
 100m -200m 1:05.95300m -400m 2:16.58500m -600m 3:27.23700m -800m 9:14.40
2.Amelia MOULE16Romford Town 9:17.81  656 
 100m -200m 1:06.01300m -400m 2:17.33500m -600m 3:27.83700m -800m 9:17.81
3.Isabelle JOPSON16Romford Town 9:38.43  588 
 100m -200m 1:08.39300m -400m 2:21.77500m -600m 3:35.00700m -800m 9:38.43
4.Junayna AHMED16Bark & Dagen 9:52.13  548 
 100m -200m 1:08.91300m -400m 2:23.60500m -600m 3:38.70700m -800m 9:52.13

GIRLS 17 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Abbie LOW17Chelmsford 9:21.69  642 
 100m -200m 1:06.91300m -400m 2:17.59500m -600m 3:28.06700m -800m 9:21.69
2.Ellie WHEELER17Basildon Ph 9:39.84  584 
 100m -200m 1:05.92300m -400m 2:17.35500m -600m 3:30.43700m -800m 9:39.84
3.Jasmine ILEY18Bo Waltham F 9:43.51  573 
 100m -200m 1:08.86300m -400m 2:23.01500m -600m 3:37.48700m -800m 9:43.51
4.Jade BRAYBROOKE17Killerwhales 10:01.59  523 
 100m -200m 1:09.50300m -400m 2:25.19500m -600m 3:41.00700m -800m 10:01.59
5.Caitlin DAY18Basildon Ph 10:10.04  501 
 100m -200m 1:11.14300m -400m 2:26.96500m -600m 3:44.07700m -800m 10:10.04

UP