Girls 10/14 Yrs 400m Freestyle - Heats (Declared Winners)

10/11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Daisy MANNING11Basildon Ph 5:15.47  421 
 50m 35.09100m 1:13.40150m 1:53.03200m 2:33.11250m 3:14.29300m 3:55.36350m -400m 5:15.47
2.Ella DAWSON11Chelmsford 5:36.30  347 
 50m 37.28100m 1:19.29150m 2:02.48200m 2:44.81250m 3:28.87300m 4:12.19350m 4:56.27400m 5:36.30
3.Oluwapelumi SALU11Epping For't 5:37.55  343 
 50m 37.29100m 1:20.09150m 2:03.99200m 2:48.21250m 3:31.83300m 4:16.82350m 4:57.94400m 5:37.55
4.Kesia CREES11Basildon Ph 5:42.08  330 
 50m 37.29100m 1:20.63150m 2:06.29200m 2:49.19250m 3:34.12300m 4:17.38350m 5:00.47400m 5:42.08
5.Mia MACKLIN11Braintree 5:44.95  322 
 50m 37.74100m 1:20.84150m 2:05.03200m 2:49.44250m 3:33.94300m 4:19.35350m 5:02.92400m 5:44.95
6.Ella GREATBATCH11Braintree 5:45.64  320 
 50m 36.99100m 1:19.67150m 2:03.99200m 2:48.76250m 3:33.13300m 4:19.11350m 5:03.16400m 5:45.64
7.Bella STEADMAN11Killerwhales 5:46.23  318 
 50m 39.00100m 1:21.42150m 2:06.02200m 2:51.36250m 3:36.65300m 4:21.76350m 5:05.77400m 5:46.23
8.Sophie MINGWAI-YOUNG11Basildon Ph 5:49.44  309 
 50m 37.54100m 1:20.33150m 2:04.78200m 2:49.57250m 3:36.36300m 4:21.38350m 5:07.01400m 5:49.44
9.Margarita STOIMENOVA10Bo Newham 5:54.71  296 
 50m 38.42100m 1:21.22150m 2:06.01200m 2:50.28250m 3:36.21300m 4:22.20350m -400m 5:54.71

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Evangeline PIERCE12Basildon Ph 5:01.47  482 
 50m 33.82100m 1:12.58150m 1:51.82200m 2:31.03250m 3:10.07300m 3:48.77350m 4:25.66400m 5:01.47
2.Skye CARTER12Basildon Ph 5:02.08  479 
 50m 34.08100m 1:12.87150m 1:51.26200m 2:30.39250m 3:09.83300m 3:48.47350m 4:26.32400m 5:02.08
3.Cait COTTER12Chelmsford 5:02.55  477 
 50m 34.09100m 1:12.15150m 1:51.09200m 2:30.26250m 3:09.36300m 3:48.58350m 4:27.34400m 5:02.55
4.Lisa LEINEMANN12Chelmsford 5:06.99  456 
 50m 34.91100m 1:13.57150m 1:53.11200m 2:32.32250m 3:11.40300m 3:50.25350m 4:29.11400m 5:06.99
5.Lexie GOODMAN12Basildon Ph 5:12.31  434 
 50m 35.80100m 1:16.01150m 1:56.09200m 2:36.65250m 3:16.66300m 3:57.17350m 4:35.16400m 5:12.31
6.Monika MURINE12Bark & Dagen 5:15.14  422 
 50m 35.28100m 1:14.08150m 1:53.92200m 2:33.92250m 3:14.77300m 3:55.05350m 4:35.81400m 5:15.14
7.Aislin FOLEY-WRIGHT12Bo Southend 5:18.35  409 
 50m 36.45100m 1:16.49150m 1:56.91200m 2:37.41250m 3:18.30300m 3:59.12350m 4:40.00400m 5:18.35
8.Mia LOWE12Basildon Ph 5:18.37  409 
 50m 36.28100m 1:16.59150m 1:58.51200m 2:38.95250m 3:19.72300m 4:00.18350m 4:39.98400m 5:18.37
9.Lexie O'CONNOR12Romford Town 5:19.55  405 
 50m 35.71100m 1:15.75150m 1:56.55200m 2:38.10250m 3:19.46300m 4:01.22350m 4:41.14400m 5:19.55
10.Paige LAYBOURN-MORRIS12Thurrock 5:21.55  397 
 50m -100m 1:15.32150m 1:56.61200m 2:38.31250m 3:20.29300m 4:02.28350m 4:44.77400m 5:21.55
11.Lilly-Mae KILBEY12Epping For't 5:49.00  311 
 50m 36.52100m 1:17.38150m 2:02.28200m 2:47.45250m 3:33.65300m 4:19.45350m 5:05.66400m 5:49.00

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Ruby WHEELER13Basildon Ph 4:35.10  635 
 50m 31.04100m 1:05.50150m 1:40.55200m 2:16.13250m 2:51.37300m 3:26.84350m 4:01.91400m 4:35.10
2.Mia MAGNUS13BorRedbridge 4:55.81  510 
 50m 33.53100m 1:10.48150m 1:48.13200m 2:25.85250m 3:03.54300m 3:41.09350m 4:18.88400m 4:55.81
3.Elise DELAPPERALL13Thurrock 5:04.47  468 
 50m 34.03100m 1:11.75150m 1:50.79200m 2:29.86250m 3:09.69300m 3:48.48350m 4:28.04400m 5:04.47
4.Jasmine VERLANDER13Thurrock 5:20.71  400 
 50m 33.41100m 1:12.05150m 1:53.54200m 2:35.86250m 3:18.78300m 4:00.11350m 4:41.59400m 5:20.71

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Erin LITTLE14Chelmsford 4:31.01  664 
 50m 30.40100m 1:03.84150m 1:38.22200m 2:13.22250m 2:48.42300m 3:23.46350m 3:57.96400m 4:31.01
2.Holly LAMB14Southend 4:41.48  592 
 50m 31.85100m 1:07.18150m 1:43.01200m 2:19.39250m 2:55.40300m 3:31.74350m 4:06.85400m 4:41.48
3.Ella TURNER14Basildon Ph 4:44.20  575 
 50m 32.54100m 1:07.70150m 1:44.03200m 2:20.30250m 2:56.80300m 3:33.57350m 4:09.39400m 4:44.20
4.Isabel ILEY14Bo Waltham F 4:44.53  573 
 50m 30.89100m 1:06.11150m 1:42.16200m 2:18.86250m 2:55.93300m 3:32.84350m 4:09.72400m 4:44.53
5.Kiera BLUNDEN14Chelmsford 4:50.47  539 
 50m 32.40100m 1:08.72150m 1:45.54200m 2:22.48250m 2:59.86300m 3:37.59350m 4:14.87400m 4:50.47
6.Bryony EDGINGS14Thurrock 4:50.57  538 
 50m 32.63100m 1:08.69150m 1:46.33200m 2:24.02250m 3:01.71300m 3:39.09350m 4:16.18400m 4:50.57
7.Victoria DRELEVA14Romford Town 4:51.48  533 
 50m -100m 1:07.90150m 1:45.00200m 2:21.69250m 2:59.54300m 3:37.25350m 4:15.36400m 4:51.48
8.Erin WILKINSON14Southend 4:53.76  521 
 50m 31.50100m 1:06.75150m 1:43.50200m 2:21.10250m 2:59.16300m 3:37.73350m 4:16.27400m 4:53.76
9.Stephanie PAGAN14Bo Waltham F 4:56.63  506 
 50m 33.06100m 1:09.48150m 1:47.34200m 2:25.13250m 3:03.31300m 3:41.88350m 4:19.92400m 4:56.63
10.Ellie SHANAHAN14Killerwhales 4:59.97  489 
 50m 33.30100m 1:10.38150m 1:48.05200m 2:26.47250m 3:04.38300m 3:42.58350m 4:21.22400m 4:59.97
11.Francesca KEY14Canvey Isl 5:04.44  468 
 50m 32.99100m 1:10.07150m 1:48.03200m 2:26.83250m 3:05.92300m 3:46.62350m 4:27.05400m 5:04.44
 Amy ALLISON14Bo Waltham F DQ ST    

UP