Girls 12/14 Yrs 400m IM - Heats (Declared Winners)

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Cait COTTER12Chelmsford 5:32.64  471 
 50m 34.76100m 1:14.44150m 1:56.29200m 2:36.53250m 3:24.81300m 4:14.17350m 4:54.15400m 5:32.64
2.Evangeline PIERCE12Basildon Ph 5:33.78  466 
 50m 35.34100m 1:18.56150m 1:58.59200m 2:38.26250m 3:28.30300m 4:19.42350m 4:57.71400m 5:33.78
3.Monika MURINE12Bark & Dagen 5:39.87  442 
 50m 39.81100m 1:23.36150m 2:07.91200m 2:51.10250m 3:37.08300m 4:23.56350m 5:02.81400m 5:39.87
4.Skye CARTER12Basildon Ph 5:43.23  429 
 50m 34.76100m 1:16.63150m 2:00.16200m 2:43.25250m 3:34.61300m 4:27.19350m 5:05.16400m 5:43.23
5.Mia LOWE12Basildon Ph 5:45.40  421 
 50m 38.20100m 1:23.81150m 2:09.12200m 2:52.25250m 3:39.22300m 4:28.44350m 5:08.98400m 5:45.40
6.Gracie COMITTI12Basildon Ph 5:45.96  419 
 50m 36.33100m 1:18.71150m 2:04.59200m 2:48.48250m 3:35.44300m 4:25.32350m 5:07.83400m 5:45.96
7.Lisa LEINEMANN12Chelmsford 5:46.29  418 
 50m 38.42100m 1:24.92150m 2:08.89200m 2:52.03250m 3:40.49300m 4:30.56350m 5:10.47400m 5:46.29
8.Lexie O'CONNOR12Romford Town 5:47.93  412 
 50m 38.48100m 1:23.80150m 2:07.90200m 2:51.45250m 3:40.76300m 4:30.33350m 5:10.42400m 5:47.93
9.Lilly-Mae KILBEY12Epping For't 6:05.86  354 
 50m 38.43100m 1:26.67150m 2:12.71200m 2:57.64250m 3:49.23300m 4:41.46350m 5:24.14400m 6:05.86
10.Sophie CONROY12Thurrock 6:05.91  354 
 50m 35.87100m 1:18.80150m 2:03.96200m 2:49.35250m 3:43.71300m 4:39.46350m 5:23.46400m 6:05.91
11.Chloe KEEGAN12Killerwhales 6:11.54  338 
 50m 39.85100m 1:26.53150m 2:13.56200m 2:58.70250m 3:50.77300m 4:42.73350m 5:28.13400m 6:11.54

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Ruby WHEELER13Basildon Ph 5:01.99  630 
 50m 30.78100m 1:06.26150m 1:45.72200m 2:24.18250m 3:07.55300m 3:52.36350m 4:28.22400m 5:01.99
2.Erika PASAKINSKAITE13Bark & Dagen 5:28.36  490 
 50m 32.25100m 1:09.66150m 1:52.92200m 2:36.01250m 3:21.68300m 4:09.15350m 4:49.51400m 5:28.36
3.Mia MAGNUS13BorRedbridge 5:30.84  479 
 50m 35.73100m 1:16.78150m 1:59.37200m 2:39.91250m 3:27.44300m 4:16.30350m 4:53.89400m 5:30.84
4.Elise DELAPPERALL13Thurrock 5:31.69  475 
 50m 35.06100m 1:15.51150m 1:58.09200m 2:39.91250m 3:28.24300m 4:17.49350m 4:55.95400m 5:31.69
5.Olivia COOPER13Basildon Ph 5:37.46  451 
 50m 34.61100m 1:15.49150m 2:00.08200m 2:44.09250m 3:30.56300m 4:18.80350m 4:59.25400m 5:37.46
6.Anna-Lucia FENNER13Basildon Ph 5:43.77  427 
 50m 37.06100m 1:23.00150m 2:06.38200m 2:49.01250m 3:38.90300m 4:27.48350m 5:06.81400m 5:43.77
7.Alexa MANN13Basildon Ph 5:45.74  420 
 50m 38.42100m 1:25.56150m 2:08.04200m 2:51.17250m 3:40.63300m 4:29.92350m 5:10.21400m 5:45.74
8.Macy HUTHWAITE13Killerwhales 5:49.40  407 
 50m 34.90100m 1:17.23150m 1:59.43200m 2:02.39250m 3:36.52300m 4:28.10350m 5:09.09400m 5:49.40

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Isabel ILEY14Bo Waltham F 5:08.35  592 
 50m 31.10100m 1:08.92150m 1:47.74200m 2:25.98250m 3:12.30300m 3:58.29350m 4:33.68400m 5:08.35
2.Holly LAMB14Southend 5:15.40  553 
 50m 32.85100m 1:12.06150m 1:53.25200m 2:33.05250m 3:18.71300m 4:04.33350m 4:40.52400m 5:15.40
3.Kiera BLUNDEN14Chelmsford 5:16.83  545 
 50m 32.91100m 1:11.51150m 1:50.64200m 2:29.20250m 3:16.08300m 4:03.56350m 4:41.41400m 5:16.83
4.Stephanie PAGAN14Bo Waltham F 5:25.84  501 
 50m 33.15100m 1:12.63150m 1:53.90200m 2:34.36250m 3:22.02300m 4:11.13350m 4:48.99400m 5:25.84
5.Phoebe WHITE14Harlow Pen 5:29.78  484 
 50m 32.38100m 1:12.02150m 1:54.93200m 2:36.63250m 3:26.58300m 4:16.19350m 4:53.33400m 5:29.78
6.Bryony EDGINGS14Thurrock 5:33.27  469 
 50m 32.93100m 1:13.70150m 1:55.99200m 2:38.15250m 3:27.90300m 4:17.52350m 4:56.67400m 5:33.27
7.Ellie SHANAHAN14Killerwhales 5:35.10  461 
 50m 32.86100m 1:12.60150m 1:55.34200m 2:36.86250m 3:26.96300m 4:18.67350m 4:57.10400m 5:35.10
8.Amy ALLISON14Bo Waltham F 5:37.95  449 
 50m 34.18100m 1:15.75150m 1:58.46200m 2:39.81250m 3:30.09300m 4:21.72350m 5:01.10400m 5:37.95
9.Molly GRIEVE14Colchester 5:38.33  448 
 50m 34.19100m 1:13.70150m 1:58.86200m 2:43.02250m 3:30.33300m 4:18.50350m 4:59.49400m 5:38.33
10.Emily COOPER14Basildon Ph 5:47.34  414 
 50m 33.69100m 1:14.22150m 1:55.23200m 2:36.24250m 3:29.42300m 4:23.42350m 5:05.40400m 5:47.34
11.Ella LAUDER14Southend 5:49.87  405 
 50m 36.84100m 1:23.02150m 2:06.49200m 2:47.36250m 3:39.13300m 4:30.89350m 5:10.76400m 5:49.87

UP