Womens MC 15 /Over 200m Backstroke - Heats (Declared Winners)

15 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Emily ILEY15Bo Waltham F 2:20.30  691 33.481:10.191:46.30
2.Carys BREALEY15Harlow Pen 2:28.35  584 34.501:12.231:50.64
3.May BRADBURN15Chelmsford 2:28.86  578 33.881:12.111:50.43
4.Amy GREEN15Chelmsford 2:31.16  552 36.361:14.481:53.41
5.Grace WALLER15Basildon Ph 2:31.17  552 34.751:13.161:52.89
6.Brooke JENKINS15Southend 2:33.11  531 35.351:13.871:53.70
7.Ella REMYN15Bo Waltham F 2:35.28  509 37.411:16.871:56.76
8.Lucy MORGAN15Colchester 2:35.92  503 36.481:17.041:57.79
9.Georgie PARK15Epping For't 2:37.21  491 36.721:16.721:57.14
10.Ciara WOOKEY15Colchester 2:38.11  483 37.361:18.221:59.03
11.Derin KARAMANLI15BorRedbridge 2:38.63  478 38.271:18.321:58.73
12.Holly HAGAN15Romford Town 2:38.66  478 37.551:17.631:58.32
13.Oluwatunmise SALU15Bo Newham 2:38.81  476 37.291:16.861:58.17
14.Lillian TAGG15Thurrock 2:38.98  475 35.981:16.101:57.88
15.Emma STAINES15Chelmsford 2:39.06  474 37.301:17.161:59.32
16.Nolly JORDAN15Colchester 2:39.26  472 37.651:18.241:59.44
17.Kirsty FLOWERS15Epping For't 2:41.64  452 38.911:20.722:02.00
18.Charlotte TREE15Colchester 2:42.01  449 38.251:19.712:01.01
19.Robyn QUINCE15Runnymede 2:42.14  447 38.011:19.002:01.14
20.Freya MEIN15Southend 2:44.37  429 38.571:20.182:02.60
21.Kya ANDREOU15Harlow Pen 2:44.48  429 38.671:20.272:02.47
22.Maddie LEES15DunmowAtlant 2:45.53  420 39.851:22.622:05.51
23.Katie PILKINGTON15Basildon Ph 2:46.69  412 39.121:22.252:05.55

16 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Amelia MOULE16Romford Town 2:25.64  618 33.991:11.081:49.11
2.Asma PARKER16Colchester 2:29.72  568 34.951:13.081:51.93
3.Rebecca HOWELL16Basildon Ph 2:30.80  556 36.221:15.331:54.11
4.Millie TURNER16Basildon Ph 2:34.44  518 36.321:15.141:55.11
5.Radost MILKOVA16Thurrock 2:35.05  512 35.351:14.591:55.66
6.Charlotte HARRIS16Maldon Shark 2:35.13  511 36.151:16.061:56.72
7.Lauren SHARP16Chelmsford 2:35.69  505 36.291:16.111:56.86
8.Carmen BYWATER16BorRedbridge 2:38.07  483 35.311:16.031:57.21
9.Bronte O'DEA16Runnymede 2:40.09  465 36.361:17.251:59.01
10.Olivia FLETCHER16Basildon Ph 2:40.52  461 38.011:18.282:00.00
11.Madison SMITH16Stanway 2:40.96  457 37.421:17.701:59.94
12.Amelia HEARNE16Clacton SC 2:41.71  451 37.561:19.712:01.57
13.Emily TATAM16Basildon Ph 2:43.27  438 38.341:19.752:02.12
14.Molly YOUNG16Colchester 2:54.03  362 40.941:25.182:10.77
 Olivia GOODE16Bark & Dagen DNC       

17 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Jasmine ILEY18Bo Waltham F 2:18.93  712 33.741:10.671:45.95
2.Abbie LOW17Chelmsford 2:20.25  692 33.561:09.611:45.01
3.Emily LANE23Basildon Ph 2:26.48  607 34.341:11.881:49.81
4.Ellie WHEELER17Basildon Ph 2:27.49  595 35.871:12.781:50.11
5.Tia GARDINER17Chelmsford 2:28.71  580 35.411:13.591:51.30
6.Georgia PEASE17Basildon Ph 2:29.29  573 34.711:12.101:51.11
7.Emily GREEN18Brentwood 2:30.70  557 35.451:14.151:53.42
8.Celeste ANDREW18Harlow Pen 2:36.41  499 36.341:16.241:56.73
9.Rebecca WEST17Thurrock 2:38.07  483 35.581:15.131:56.58
10.Kai MARRIOTT17Bo Waltham F 2:38.97  475 36.501:16.231:57.64
11.Annabelle KITCHING17Chelmsford 2:39.81  467 37.181:17.481:58.14
12.Jade BRAYBROOKE17Killerwhales 2:39.84  467 37.071:17.821:59.58
13.Rebecca STROUD17Brentwood 2:40.39  462 36.581:16.821:58.79

UP