Boys 10/14 Yrs 400m Freestyle - Heats (Declared Winners)

10/11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.David NEACSU11Bark & Dagen 5:03.42  381 
 50m 33.75100m 1:11.88150m 1:51.04200m 2:29.94250m 3:09.17300m 3:47.71350m 4:26.60400m 5:03.42
2.Jack DESPY11Basildon Ph 5:18.65  329 
 50m -100m 1:15.71150m 1:57.01200m 2:38.99250m 3:19.76300m 4:01.49350m 4:41.63400m 5:18.65
3.Robert FENNER11Basildon Ph 5:23.20  315 
 50m 37.17100m 1:19.07150m 2:01.12200m -250m 3:24.89300m 4:06.65350m 4:46.66400m 5:23.20
4.Massimo GIROLAMI11Colchester 5:26.48  306 
 50m 36.28100m 1:17.94150m 1:59.19200m 2:42.69250m 3:24.27300m 4:07.20350m 4:47.73400m 5:26.48
5.Joshua ULYATT11Chelmsford 5:26.79  305 
 50m 36.92100m 1:17.97150m 2:00.48200m -250m 3:25.79300m -350m 4:50.04400m 5:26.79
6.Zach JOHNSON11Basildon Ph 5:28.98  299 
 50m 36.89100m 1:18.31150m 2:00.66200m 2:43.79250m 3:26.14300m 4:09.25350m 4:50.54400m 5:28.98
7.Billy EAST11Bo Southend 5:30.20  296 
 50m 38.16100m 1:19.87150m 2:02.01200m 2:44.21250m 3:25.94300m 4:08.71350m 4:50.81400m 5:30.20
8.Louis ALLEN11Basildon Ph 5:41.67  267 
 50m 37.82100m 1:21.83150m 2:06.79200m 2:52.16250m 3:36.71300m 4:20.64350m 5:03.36400m 5:41.67
9.Remi-Maysen KEANE11Bo Southend 5:42.77  264 
 50m 38.88100m 1:22.50150m 2:06.72200m 2:50.77250m 3:35.84300m 4:19.84350m 5:03.26400m 5:42.77
10.Daniel TAHMISYAN11Bark & Dagen 5:43.72  262 
 50m 38.62100m 1:22.53150m 2:07.28200m 2:51.63250m 3:35.17300m 4:19.18350m 5:02.35400m 5:43.72
11.Anthony GANCHEV10Bark & Dagen 5:55.84  236 
 50m -100m 1:24.65150m 2:10.10200m 2:57.02250m 3:43.21300m 4:28.38350m 5:14.02400m 5:55.84
12.David TSHUMA11Bo Newham 6:02.47  223 
 50m 40.21100m 1:26.69150m 2:12.72200m 2:59.61250m 3:44.80300m 4:31.36350m 5:18.53400m 6:02.47

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Zak TROMAN12Colchester 4:58.94  398 
 50m 33.45100m 1:10.33150m 1:48.16200m 2:26.23250m 3:04.85300m 3:43.26350m 4:21.55400m 4:58.94
2.Raheel MAHMOOD12Romford Town 5:08.13  364 
 50m 35.07100m 1:14.06150m 1:53.38200m 2:33.04250m 3:13.11300m 3:52.54350m 4:31.48400m 5:08.13
3.Dion FANA12Bark & Dagen 5:09.35  360 
 50m 34.54100m 1:12.84150m 1:52.02200m 2:31.30250m 3:11.53300m 3:51.61350m 4:31.67400m 5:09.35
4.Sami BENIDIR12Bo Newham 5:14.68  342 
 50m 34.94100m 1:14.68150m 1:55.11200m 2:35.65250m 3:16.30300m 3:57.40350m 4:37.29400m 5:14.68
5.James GOURPINAR12Harlow Pen 5:14.90  341 
 50m 35.56100m 1:16.55150m 1:58.19200m 2:39.79250m 3:20.37300m 4:00.68350m 4:39.15400m 5:14.90
6.Tarelle LANIYAN12Bo Newham 5:18.48  329 
 50m 33.92100m 1:12.36150m 1:52.56200m 2:33.78250m 3:15.64300m 3:57.67350m 4:39.98400m 5:18.48
7.Joe POWER12Basildon Ph 5:25.84  308 
 50m 36.44100m 1:17.59150m 1:59.75200m 2:42.05250m 3:24.08300m 4:07.02350m 4:47.78400m 5:25.84
8.Simon FEISE12Basildon Ph 5:40.06  271 
 50m 37.88100m 1:21.94150m 2:06.36200m 2:52.29250m 3:36.47300m 4:21.28350m 5:02.76400m 5:40.06

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Nikita CHARYKIN13Thurrock 4:46.75  452 
 50m 31.23100m 1:06.36150m 1:43.07200m 2:19.92250m 2:57.25300m 3:34.55350m 4:11.70400m 4:46.75
2.Daniel MCGUINNESS13Basildon Ph 4:48.17  445 
 50m -100m 23.03150m 32.90200m 1:09.08250m 3:00.53300m 3:37.39350m 4:14.68400m 4:48.17
3.Baran ODEN13Bark & Dagen 4:48.35  444 
 50m 32.73100m 1:08.42150m 1:44.88200m 2:21.73250m 2:58.85300m 3:36.06350m 4:13.08400m 4:48.35
4.Mason ALLEN13Basildon Ph 4:56.16  410 
 50m 32.04100m 1:08.76150m 1:46.37200m 2:24.69250m 3:02.94300m 3:41.25350m 4:19.01400m 4:56.16
5.Kian QUINLAN13Bo Southend 4:56.54  408 
 50m 33.53100m 1:10.25150m 1:48.13200m 2:25.68250m 3:04.16300m 3:42.69350m 4:21.02400m 4:56.54
6.Justinas KAZLAUSKAS13Bark & Dagen 4:57.65  404 
 50m 32.75100m 1:08.75150m 1:46.61200m 2:24.30250m 3:03.15300m 3:41.68350m 4:20.72400m 4:57.65
7.Max ARNOLD13Harlow Pen 5:00.89  391 
 50m 32.83100m 1:10.35150m 1:48.96200m 2:27.83250m 3:07.53300m 3:47.10350m 4:24.91400m 5:00.89
8.Steven SALAZAR13Bo Newham 5:01.59  388 
 50m 32.46100m 1:08.43150m 1:46.25200m 2:24.52250m 3:03.61300m 3:42.59350m 4:22.02400m 5:01.59
9.Samuel WALSH13Witham Dolph 5:03.48  381 
 50m 34.66100m 1:13.66150m 1:53.29200m 2:33.69250m 3:12.37300m 3:51.74350m 4:28.50400m 5:03.48
10.Jack CACI13Epping For't 5:05.70  373 
 50m 34.76100m 1:14.07150m 1:54.51200m 2:34.20250m 3:13.65300m 3:53.53350m 4:32.15400m 5:05.70
11.Daniel PARKER13Braintree 5:06.90  368 
 50m 34.64100m 1:13.23150m 1:53.72200m 2:33.83250m 3:13.07300m 3:53.23350m 4:31.74400m 5:06.90
12.Arthur BERNANS13Basildon Ph 5:07.65  366 
 50m 32.82100m 1:09.33150m 1:48.34200m 2:27.37250m 3:07.55300m 3:48.09350m 4:28.69400m 5:07.65
13.Ramsey EBDON13Canvey Isl 5:12.45  349 
 50m 34.61100m 1:13.48150m 1:53.66200m 2:34.27250m 3:13.95300m 3:54.65350m 4:33.96400m 5:12.45
14.Aidan WOOD13Thurrock 5:13.76  345 
 50m 34.89100m 1:13.09150m 1:53.05200m 2:33.60250m 3:13.63300m 3:54.21350m 4:34.53400m 5:13.76
 Samuel DAWSON13Bo Waltham F DNC    

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Jude HILLS14Thurrock 4:34.58  514 
 50m 29.87100m 1:03.54150m 1:38.29200m 2:13.42250m 2:49.03300m 3:24.44350m 3:59.78400m 4:34.58
2.Jacob KITCHING14Chelmsford 4:41.48  477 
 50m 30.35100m 1:04.68150m 1:39.74200m 2:15.72250m 2:52.25300m 3:28.50350m 4:04.91400m 4:41.48
3.Connor MCCARTHY14Romford Town 4:44.65  462 
 50m 30.94100m 1:05.59150m 1:41.39200m 2:17.54250m 2:54.90300m 3:31.91350m 4:09.04400m 4:44.65
4.Aaron GABRIEL14Bark & Dagen 4:45.42  458 
 50m 31.67100m 1:06.91150m 1:42.81200m 2:19.02250m 2:55.90300m 3:32.59350m 4:08.90400m 4:45.42
5.Denis MORINE14Basildon Ph 4:46.72  452 
 50m 30.96100m 1:06.70150m 1:43.71200m 2:21.04250m 2:58.25300m 3:35.22350m 4:12.47400m 4:46.72
6.Alfie FRANCIS14Colchester 4:47.75  447 
 50m 32.04100m 1:07.53150m 1:44.49200m 2:22.26250m 3:00.10300m 3:37.96350m 4:15.06400m 4:47.75
7.Joseph GARFIELD14Bo Waltham F 4:47.99  446 
 50m 30.90100m 1:06.99150m 1:43.53200m 2:21.43250m 2:58.43300m 3:36.06350m 4:12.45400m 4:47.99
8.Jenson HURRELL14Thurrock 4:49.79  437 
 50m 32.37100m 1:08.64150m 1:45.86200m 2:23.45250m 3:00.22300m 3:37.32350m 4:14.38400m 4:49.79
9.Mark MILBURN14Colchester 4:51.56  430 
 50m 32.12100m 1:09.29150m 1:46.75200m 2:24.46250m 3:01.73300m 3:39.48350m 4:16.76400m 4:51.56
10.Matthew RIDDLE14Bo Southend 4:55.73  412 
 50m 33.68100m 1:10.11150m 1:47.53200m 2:25.44250m 3:03.40300m 3:41.66350m 4:19.08400m 4:55.73
11.Georgi RAYKIN14Bo Newham 4:59.79  395 
 50m 30.82100m 1:06.43150m 1:43.87200m 2:22.11250m 3:00.70300m 3:41.57350m 4:21.39400m 4:59.79
12.Charles ROYLE14Bo Southend 5:04.70  376 
 50m 33.65100m 1:11.80150m 1:50.95200m 2:30.56250m 3:09.71300m 3:48.83350m 4:27.18400m 5:04.70

UP