Boys 10/14 Yrs 200m Freestyle - Heats (Declared Winners)

10/11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.David NEACSU11Bark & Dagen 2:21.58  345 32.551:08.481:45.64
2.Jack DESPY11Basildon Ph 2:26.55  311 33.931:12.041:51.16
3.Joshua ULYATT11Chelmsford 2:26.86  309 35.251:13.091:50.82
4.Robert FENNER11Basildon Ph 2:32.38  277 35.511:16.111:55.68
5.Joshua SHEPHERD11Thurrock 2:33.53  271 35.281:15.601:56.49
6.Billy EAST11Bo Southend 2:34.33  266 35.521:15.441:55.89
7.Massimo GIROLAMI11Colchester 2:34.79  264 34.891:14.351:55.74
8.Oscar LAWRENCE11Chelmsford 2:35.31  261 34.681:14.571:56.47
9.Louis ALLEN11Basildon Ph 2:37.05  253 36.261:17.522:00.14
10.Remi-Maysen KEANE11Bo Southend 2:37.49  251 36.181:17.051:58.76
11.Zach JOHNSON11Basildon Ph 2:38.23  247 35.911:16.881:58.89
12.Christian CALIANU11Thurrock 2:38.78  245 35.411:15.781:58.40
13.Daniel TAHMISYAN11Bark & Dagen 2:39.88  240 36.691:16.961:58.79
14.Ayobami AKINDELE11Thurrock 2:40.23  238 36.221:16.761:58.96
15.Toby LASHMAR10Basildon Ph 2:44.83  219 37.581:19.652:02.49
16.David TSHUMA11Bo Newham 2:45.34  217 37.941:19.912:02.98
17.Jack MCCARTHY11Colchester 2:45.50  216 38.281:21.252:04.74
18.Jamie COMITTI10Basildon Ph 2:45.61  216 38.071:20.852:04.08
19.Nonso NWABUEZE10Bo Southend 2:46.01  214 36.571:19.292:03.71
20.Anthony GANCHEV10Bark & Dagen 2:49.49  201 37.581:21.642:06.79
21.Harry ROSE11Braintree 2:53.04  189 37.431:21.082:07.64

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Zak TROMAN12Colchester 2:19.24  363 32.171:07.541:43.81
2.Dion FANA12Bark & Dagen 2:21.20  348 32.571:08.011:45.03
3.Tarelle LANIYAN12Bo Newham 2:24.50  325 32.471:08.541:47.70
4.Raheel MAHMOOD12Romford Town 2:25.93  315 33.711:11.961:49.87
5.Joe POWER12Basildon Ph 2:28.39  300 34.501:13.491:52.86
6.Daniel THOMPSON12Thurrock 2:28.90  297 35.021:12.671:51.10
7.Isaac FARRUGIA12Basildon Ph 2:29.44  294 33.831:11.361:51.39
8.Sami BENIDIR12Bo Newham 2:29.46  293 33.891:12.881:52.41
9.James GOURPINAR12Harlow Pen 2:30.26  289 35.271:13.881:52.87
10.William WHITE12Harlow Pen 2:30.64  287 34.451:12.831:52.68
11.Jacob RAY12Basildon Ph 2:31.91  279 35.811:15.821:56.00
12.Romao CONDE12Bo Newham 2:33.29  272 34.881:14.131:54.96
13.Thomas UNDERDOWN12Braintree 2:33.98  268 35.371:15.111:55.10
14.Collin OKUSAGA12Braintree 2:35.10  262 35.711:15.331:56.52
15.Thomas CHITTOCK12Bo Waltham F 2:35.69  260 34.951:15.741:58.50
16.Kevin MOLDOVAN12Harlow Pen 2:36.51  255 35.441:14.871:56.77
17.Simon FEISE12Basildon Ph 2:39.28  242 36.481:18.262:01.27
18.Christopher CHARNICK12Killerwhales 2:39.64  241 36.761:18.322:00.56
19.Toshan PATEL12Bark & Dagen 2:42.10  230 35.241:16.041:58.99

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Nikita CHARYKIN13Thurrock 2:12.52  421 30.391:04.221:38.72
2.Daniel PARKER13Braintree 2:16.38  386 31.391:06.791:42.79
3.Baran ODEN13Bark & Dagen 2:16.82  383 32.031:06.781:42.28
4.Samuel WALSH13Witham Dolph 2:17.95  373 31.311:06.611:43.31
5.Kian QUINLAN13Bo Southend 2:18.30  370 31.171:06.381:43.02
6.Mason ALLEN13Basildon Ph 2:18.56  368 30.791:06.481:43.38
7.Justinas KAZLAUSKAS13Bark & Dagen 2:18.78  367 30.881:05.981:42.74
8.Arthur BERNANS13Basildon Ph 2:19.17  364 31.661:07.061:43.42
9.William COLLOWEY13Epping For't 2:19.24  363 32.451:08.391:44.88
10.Jack CACI13Epping For't 2:20.26  355 33.021:10.531:47.58
11.Steven SALAZAR13Bo Newham 2:21.29  347 31.681:07.981:45.04
12.Daniel MCGUINNESS13Basildon Ph 2:21.65  345 31.891:08.251:46.01
13.Max ARNOLD13Harlow Pen 2:21.94  343 32.011:07.911:45.62
14.Jamieson MCLAREN13Romford Town 2:22.65  338 31.881:07.781:45.47
15.Maddox ROBERTS13Witham Dolph 2:23.67  330 32.381:10.121:48.04
16.Aidan WOOD13Thurrock 2:26.33  313 34.001:11.331:49.07
17.Ramsey EBDON13Canvey Isl 2:26.71  310 33.001:09.471:48.41
18.Oliver CASH13Chelmsford 2:29.31  294 33.811:12.201:51.94
19.George MCALISTER13Southend 2:29.32  294 33.851:12.321:51.75
20.Samuel DAWSON13Bo Waltham F 2:32.65  275 33.531:11.851:52.11

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Jude HILLS14Thurrock 2:04.85  504 27.8759.381:32.37
2.Connor MCCARTHY14Romford Town 2:08.85  458 29.491:02.081:35.99
3.Jacob STEPHEN14Brentwood 2:09.82  448 29.511:02.841:36.57
4.Alfie FRANCIS14Colchester 2:09.85  448 30.091:03.281:37.69
5.Denis MORINE14Basildon Ph 2:11.56  430 29.801:03.491:37.97
6.Ethan MARTIN14Bo Southend 2:11.59  430 29.861:03.221:38.74
7.Aaron GABRIEL14Bark & Dagen 2:11.68  429 30.471:04.201:38.49
8.Joseph GARFIELD14Bo Waltham F 2:12.96  417 30.191:04.151:39.29
9.Georgi RAYKIN14Bo Newham 2:14.71  401 29.441:02.821:38.97
10.Patrick WINNINGTON14DunmowAtlant 2:15.25  396 31.251:04.981:40.11
11.Colin MOGHINA14Thurrock 2:16.57  385 30.291:04.821:40.95
12.Daniel HIMSWORTH14Colchester 2:17.56  376 31.201:07.201:43.16
13.Mark MILBURN14Colchester 2:17.83  374 30.731:05.421:41.92
14.Jenson HURRELL14Thurrock 2:18.54  369 31.371:07.281:43.37
15.Matthew RIDDLE14Bo Southend 2:18.79  367 32.641:07.721:43.72
16.Lewis DIXON14Bark & Dagen 2:19.63  360 31.771:09.121:46.44
17.Jacob ROBINSON14Killerwhales 2:24.13  327 32.861:09.391:47.22

UP