Boys 10/14 Yrs 200m IM - Heats (Declared Winners)

10/11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.David NEACSU11Bark & Dagen 2:41.38  313 36.861:19.542:05.10
2.Joshua ULYATT11Chelmsford 2:47.96  278 37.091:20.282:12.07
3.Kevin MOGHINA11Thurrock 2:48.47  275 36.381:18.392:10.13
4.Robert FENNER11Basildon Ph 2:53.90  250 37.791:23.112:16.80
5.Joshua SHEPHERD11Thurrock 2:55.07  245 -36.652:16.29
6.Billy EAST11Bo Southend 2:57.20  236 41.491:24.372:19.72
7.Oscar LAWRENCE11Chelmsford 2:57.95  233 36.441:21.022:18.23
8.Remi-Maysen KEANE11Bo Southend 2:59.03  229 39.161:24.372:19.74
9.Jack DESPY11Basildon Ph 2:59.06  229 39.751:25.042:16.73
10.Christian CALIANU11Thurrock 2:59.68  227 39.011:24.082:20.73
11.Zach JOHNSON11Basildon Ph 2:59.99  225 40.571:26.142:20.35
12.David TSHUMA11Bo Newham 3:01.15  221 39.161:26.222:19.44
13.Ayobami AKINDELE11Thurrock 3:01.22  221 39.981:27.942:22.77
14.Sean CONNOLLY11Epping For't 3:02.50  216 40.531:26.042:22.57
15.Massimo GIROLAMI11Colchester 3:03.48  213 -40.502:23.95
16.Daniel TAHMISYAN11Bark & Dagen 3:04.13  211 40.001:26.812:23.96
17.Anthony GANCHEV10Bark & Dagen 3:05.92  205 40.941:28.272:25.83
18.Toby LASHMAR10Basildon Ph 3:06.60  202 42.341:27.792:25.12
19.Thomas MOODY11Harlow Pen 3:07.88  198 43.841:30.542:25.81
20.Nathaniel COBURN11Braintree 3:09.28  194 42.571:34.502:23.63
21.Tom GUTRIDGE11Killerwhales 3:11.33  188 45.081:34.672:28.83
22.Jack SMITH11Halstead 3:11.83  186 43.911:31.632:28.53
23.Harrison WALLER10Southend 3:14.21  179 43.351:30.502:31.63
 Louis ALLEN11Basildon Ph DQ T       

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Zak TROMAN12Colchester 2:38.84  328 34.681:16.012:03.12
2.Raheel MAHMOOD12Romford Town 2:42.27  308 35.581:16.952:06.55
3.Dion FANA12Bark & Dagen 2:43.65  300 34.161:16.862:08.22
4.Sami BENIDIR12Bo Newham 2:46.06  287 36.531:18.572:08.57
5.James GOURPINAR12Harlow Pen 2:47.86  278 38.771:22.622:11.27
6.Oliver SCRIMSHAW12Basildon Ph 2:48.89  273 37.321:18.972:10.23
7.Kevin MOLDOVAN12Harlow Pen 2:51.02  263 37.771:20.952:15.25
8.Jacob RAY12Basildon Ph 2:51.50  261 38.451:23.052:13.47
9.Joe POWER12Basildon Ph 2:53.00  254 37.891:20.132:15.67
10.Daniel THOMPSON12Thurrock 2:53.58  251 38.831:21.482:13.96
11.Thomas UNDERDOWN12Braintree 2:53.94  250 39.971:23.542:12.57
12.Romao CONDE12Bo Newham 2:53.99  250 39.681:25.932:14.53
13.Tyrone OJUKWU12Bark & Dagen 2:54.73  246 39.611:24.352:15.79
14.Rory WILDE12Chelmsford 2:58.30  232 39.401:26.452:21.69
15.Collin OKUSAGA12Braintree 2:58.50  231 38.221:24.622:18.01
16.Toshan PATEL12Bark & Dagen 2:58.53  231 40.481:23.632:17.82
17.Christopher CHARNICK12Killerwhales 2:59.65  227 38.531:24.252:19.34
18.Jaiden DRUMOND12Bo Newham 2:59.94  226 38.201:24.402:19.00
19.Finley PETTS12Braintree 3:00.03  225 38.181:24.742:18.14
20.Jenson LARTHE12Southend 3:01.42  220 39.871:26.092:21.17
 Simon FEISE12Basildon Ph DQ T       
 Tarelle LANIYAN12Bo Newham DQ T       
 Marco YUEN12Brentwood DQ T       

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Nikita CHARYKIN13Thurrock 2:29.55  393 32.411:09.541:55.88
2.Daniel MCGUINNESS13Basildon Ph 2:36.46  344 34.221:14.562:01.51
3.Ben MINISTER13Thurrock 2:36.96  340 33.631:12.602:00.93
4.Mason ALLEN13Basildon Ph 2:37.00  340 33.051:13.312:02.22
5.Baran ODEN13Bark & Dagen 2:38.53  330 34.331:14.752:02.85
6.Max ARNOLD13Harlow Pen 2:38.59  330 35.581:14.672:03.55
7.Arthur BERNANS13Basildon Ph 2:38.75  329 34.101:15.102:03.46
8.Steven SALAZAR13Bo Newham 2:39.68  323 34.021:15.402:03.65
9.Jack CACI13Epping For't 2:40.88  316 35.751:17.902:06.65
10.Harry STAGG13Basildon Ph 2:41.21  314 34.061:15.322:03.73
11.Justinas KAZLAUSKAS13Bark & Dagen 2:41.62  312 34.141:16.452:05.88
12.William COLLOWEY13Epping For't 2:42.80  305 37.011:16.912:06.30
13.Maddox ROBERTS13Witham Dolph 2:44.74  294 34.141:17.702:09.16
14.Lewis JARRETT13Romford Town 2:47.79  278 36.291:19.272:09.14
15.Samuel WALSH13Witham Dolph 2:49.06  272 39.761:22.482:14.22
16.Ramsey EBDON13Canvey Isl 2:50.49  265 36.641:21.522:11.61
17.George MCALISTER13Southend 2:53.14  253 37.571:23.642:16.05
18.Arnoldas VAISVIDAS13Bark & Dagen 2:59.09  229 37.191:21.392:14.69

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Aaron GABRIEL14Bark & Dagen 2:20.80  472 30.831:06.541:47.78
2.Jacob STEPHEN14Brentwood 2:23.13  449 31.101:08.331:49.90
3.Alfie FRANCIS14Colchester 2:26.96  415 30.741:10.861:52.02
4.Connor MCCARTHY14Romford Town 2:27.89  407 31.721:09.441:53.97
5.Luke OULDS14Basildon Ph 2:28.05  406 31.961:08.791:53.71
6.Mark MILBURN14Colchester 2:30.15  389 33.611:12.251:55.67
7.Colin MOGHINA14Thurrock 2:30.30  388 32.811:12.831:54.90
8.Joseph GARFIELD14Bo Waltham F 2:31.04  382 32.291:10.461:57.10
9.Denis MORINE14Basildon Ph 2:32.09  374 33.731:13.621:58.00
10.Patrick WINNINGTON14DunmowAtlant 2:32.45  371 33.561:12.211:57.29
11.Ethan MARTIN14Bo Southend 2:33.20  366 31.401:10.011:59.58
12.Lewis DIXON14Bark & Dagen 2:33.31  365 31.481:11.151:57.13
13.Lucas FARRANT14Chelmsford 2:35.26  352 -1:13.571:59.48
14.Georgi RAYKIN14Bo Newham 2:35.53  350 32.171:13.402:01.13
15.Josh WHITE14Bark & Dagen 2:35.69  349 33.901:13.782:00.64
16.Oliver SHEAD14Witham Dolph 2:36.66  342 32.531:12.442:01.50
17.Jenson HURRELL14Thurrock 2:37.42  337 33.561:11.812:02.50
18.Daniel HIMSWORTH14Colchester 2:38.47  331 35.081:16.002:05.39
 Jude HILLS14Thurrock DQ T       

UP