Boys 10/14 Yrs 200m Backstroke - Heats (Declared Winners)

10/11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Jack DESPY11Basildon Ph 2:39.85  288 38.161:19.622:01.16
2.David NEACSU11Bark & Dagen 2:40.82  283 37.961:18.862:00.66
3.Billy EAST11Bo Southend 2:41.99  277 38.381:19.892:01.83
4.Robert FENNER11Basildon Ph 2:52.44  229 41.371:25.742:10.65
5.Albert ORLEY11Braintree 2:52.48  229 41.351:24.982:09.88
6.Toby LASHMAR10Basildon Ph 2:55.02  219 41.691:25.972:10.90
7.Remi-Maysen KEANE11Bo Southend 2:55.62  217 41.051:26.042:11.79
8.Zach JOHNSON11Basildon Ph 2:56.26  215 42.111:27.332:12.94
9.Daniel TAHMISYAN11Bark & Dagen 2:57.22  211 42.621:27.892:13.07
10.Harrison WALLER10Southend 2:59.93  202 42.261:29.912:16.29
11.Evan LARTHE10Southend 3:01.29  197 43.211:30.292:18.03
12.George PORTLOCK10Chelmsford 3:01.54  196 42.691:29.592:17.67
13.Daniel TONU11Bark & Dagen 3:01.68  196 41.031:27.142:15.38
14.Jack SMITH11Halstead 3:02.84  192 43.051:29.632:16.31
15.Ethan THORPE10Chelmsford 3:08.45  176 44.421:32.362:20.55
16.David TSHUMA11Bo Newham 3:08.90  174 45.271:33.632:21.78
17.Michael MANNIX11Harlow Pen 3:12.27  165 47.091:35.842:25.44
 Jack MCCARTHY11Colchester DNC       
 Louis ALLEN11Basildon Ph DQ T       
 Sean CONNOLLY11Epping For't DQ T       

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Raheel MAHMOOD12Romford Town 2:32.55  331 35.801:15.141:54.91
2.Zak TROMAN12Colchester 2:35.63  312 36.481:16.401:56.18
3.Thomas UNDERDOWN12Braintree 2:42.12  276 38.251:19.952:02.15
4.Sami BENIDIR12Bo Newham 2:44.56  264 39.361:21.772:04.32
5.Dion FANA12Bark & Dagen 2:45.38  260 39.011:20.952:03.84
6.Kevin MOLDOVAN12Harlow Pen 2:47.08  252 39.121:22.472:07.06
7.Daniel THOMPSON12Thurrock 2:48.82  244 39.691:22.502:06.34
8.Toshan PATEL12Bark & Dagen 2:50.00  239 40.321:23.572:07.03
9.Marco YUEN12Brentwood 2:50.14  239 40.091:24.112:07.83
10.Jacob RAY12Basildon Ph 2:50.20  239 40.931:26.032:10.48
11.James GOURPINAR12Harlow Pen 2:50.27  238 40.421:24.872:08.37
12.Thomas CHITTOCK12Bo Waltham F 2:50.48  237 1:24.352:09.47-
13.Oliver SMITH12Romford Town 2:50.76  236 40.401:24.222:07.22
14.Jack BANNING12Harlow Pen 2:53.65  225 40.801:25.442:11.07
15.Tyrone OJUKWU12Bark & Dagen 2:54.17  223 41.051:26.192:11.06
16.Tarelle LANIYAN12Bo Newham 2:55.46  218 41.441:25.522:11.56
17.Simon FEISE12Basildon Ph 3:01.01  198 42.281:30.072:18.05
 Daniel BOBOYE12Thurrock DQ T       
 William WHITE12Harlow Pen DQ T       

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Nikita CHARYKIN13Thurrock 2:21.04  420 33.361:08.781:45.20
2.Mason ALLEN13Basildon Ph 2:28.62  359 34.091:12.641:52.00
3.Max ARNOLD13Harlow Pen 2:31.27  340 35.021:13.811:53.95
4.Ben MINISTER13Thurrock 2:32.12  334 35.531:14.031:53.20
5.William COLLOWEY13Epping For't 2:34.16  321 35.941:15.181:56.08
6.Daniel LEWIS13Chelmsford 2:35.61  312 36.571:16.881:57.79
7.Maddox ROBERTS13Witham Dolph 2:36.12  309 37.421:18.001:58.83
8.Baran ODEN13Bark & Dagen 2:40.57  284 40.281:23.242:02.08
9.Lewis JARRETT13Romford Town 2:42.01  277 37.711:18.892:01.27
10.Steven SALAZAR13Bo Newham 2:42.67  273 37.521:18.992:01.43
11.Daniel QUE13Southend 2:42.73  273 38.041:20.132:03.04
12.Harry STAGG13Basildon Ph 2:42.96  272 38.631:20.392:01.99
13.Arthur BERNANS13Basildon Ph 2:53.97  223 39.951:23.822:08.93
 Jamie BENJAMIN13Chelmsford DQ T       

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Jude HILLS14Thurrock 2:15.75  471 31.681:06.411:41.85
2.Aaron GABRIEL14Bark & Dagen 2:17.71  451 32.331:07.281:42.61
3.Jenson HURRELL14Thurrock 2:22.68  405 33.571:10.931:47.24
4.Ethan MARTIN14Bo Southend 2:23.68  397 32.781:09.991:47.82
5.Daniel DIXON14Brentwood 2:28.47  360 34.371:12.571:51.58
6.Joseph GARFIELD14Bo Waltham F 2:28.67  358 34.581:12.661:51.22
7.Patrick WINNINGTON14DunmowAtlant 2:29.16  355 34.501:12.661:51.77
8.Daniel HIMSWORTH14Colchester 2:31.24  340 36.511:16.211:55.30
9.Mark MILBURN14Colchester 2:31.54  338 35.171:14.251:54.12
10.Oliver SHEAD14Witham Dolph 2:33.33  326 35.411:13.881:54.28
11.Alfie FRANCIS14Colchester 2:33.72  324 36.611:16.381:56.61
12.Lucas FARRANT14Chelmsford 2:35.55  313 37.091:17.441:57.80
13.Jacob HARDY14Epping For't 2:36.20  309 36.661:17.151:57.74
14.George WALLACE14Colchester 2:36.37  308 36.461:16.331:57.52
15.Josh WHITE14Bark & Dagen 2:36.65  306 36.711:16.561:57.32
16.Ethan PARAIWA14Thurrock 2:37.19  303 37.38-1:57.72
17.Charles ROYLE14Bo Southend 2:38.20  297 37.221:17.971:58.75
18.Maximillion PYE14Epping For't 2:39.27  291 36.361:17.311:59.15

UP