Mens MC 10/14 Yrs 200m Butterfly - Heats (Declared Winners)

10/11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.David NEACSU11Bark & Dagen 2:54.18  262 37.551:19.822:06.31
2.Robert FENNER11Basildon Ph 2:55.14  258 40.301:24.622:12.91
3.Kevin MOGHINA11Thurrock 2:58.87  242 40.101:24.552:13.23
4.Joshua SHEPHERD11Thurrock 3:05.18  218 38.171:22.182:17.00
5.Daniel TAHMISYAN11Bark & Dagen 3:10.20  201 41.731:29.382:20.34
6.Zach JOHNSON11Basildon Ph 3:10.29  201 43.861:31.63-
7.Aman HOSSAIN11Bark & Dagen 3:20.40  172 44.621:34.402:29.71
8.David TSHUMA11Bo Newham 3:21.08  170 43.591:35.042:28.73
9.Jack MCCARTHY11Colchester 3:22.11  167 43.021:34.632:30.70
10.Sean CONNOLLY11Epping For't 3:22.70  166 44.501:35.032:29.91
11.Anthony GANCHEV10Bark & Dagen 3:25.47  159 42.411:33.422:31.68
12.Remi-Maysen KEANE11Bo Southend 3:27.61  154 44.121:36.952:33.60
13.Joshua ULYATT11Chelmsford 3:28.18  153 42.321:32.462:31.35

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Dion FANA12Bark & Dagen 2:39.15  343 35.761:14.661:57.86
2.Raheel MAHMOOD12Romford Town 2:42.96  320 35.441:17.152:00.85
3.Zak TROMAN12Colchester 2:45.01  308 37.081:18.242:02.25
4.William WHITE12Harlow Pen 2:58.96  241 39.591:24.482:13.87
5.Isaac FARRUGIA12Basildon Ph 2:59.28  240 -1:22.592:11.42
6.Sami BENIDIR12Bo Newham 3:04.79  219 39.751:26.692:18.44
7.Marco YUEN12Brentwood 3:09.63  203 41.821:32.002:24.91
 Tarelle LANIYAN12Bo Newham DQ SL       

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Nikita CHARYKIN13Thurrock 2:28.86  420 32.741:10.321:50.55
2.Daniel MCGUINNESS13Basildon Ph 2:34.23  377 35.301:12.461:54.86
3.Steven SALAZAR13Bo Newham 2:36.28  363 34.191:13.251:56.15
4.Justinas KAZLAUSKAS13Bark & Dagen 2:38.14  350 35.001:13.411:55.33
5.Baran ODEN13Bark & Dagen 2:44.37  312 37.011:17.292:01.91
6.Arthur BERNANS13Basildon Ph 2:45.49  305 -1:17.582:03.30
7.Ben MINISTER13Thurrock 2:48.05  292 35.811:17.862:03.23
8.Harry STAGG13Basildon Ph 3:12.64  193 37.551:22.452:17.16

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Jude HILLS14Thurrock 2:24.75  457 30.811:06.531:46.16
2.Aaron GABRIEL14Bark & Dagen 2:30.60  405 34.151:09.991:48.89
3.Alfie FRANCIS14Colchester 2:33.42  383 32.071:09.911:52.31
4.Joseph GARFIELD14Bo Waltham F 2:36.47  361 33.371:11.921:56.99
5.Denis MORINE14Basildon Ph 2:46.18  302 34.681:17.192:02.06
6.Mark MILBURN14Colchester 2:46.85  298 35.651:18.162:02.96
7.Josh WHITE14Bark & Dagen 2:47.64  294 35.701:16.382:02.64
8.Georgi RAYKIN14Bo Newham 2:48.10  291 32.801:12.111:58.74

UP