Boys 10/14 Yrs 100m Butterfly - Heats

10/11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCatTime  FINA Pt 50
1.David NEACSU11Bark & Dagen 1:17.29  240 35.83
2.Joshua SHEPHERD11Thurrock 1:17.58  238 36.10
3.Robert FENNER11Basildon Ph 1:18.98  225 37.39
4.Kevin MOGHINA11Thurrock 1:19.21  223 36.52
5.Jack DESPY11Basildon Ph 1:19.66  219 37.70
6.David TSHUMA11Bo Newham 1:20.90  209 39.19
7.Ayobami AKINDELE11Thurrock 1:23.34  192 37.13
8.Joshua ULYATT11Chelmsford 1:23.37  191 38.78
9.Jack MCCARTHY11Colchester 1:25.12  180 38.00
10.Sean CONNOLLY11Epping For't 1:25.51  177 38.80
11.Remi-Maysen KEANE11Bo Southend 1:26.51  171 39.51
12.Zach JOHNSON11Basildon Ph 1:27.58  165 39.68
13.Louis ALLEN11Basildon Ph 1:28.33  161 41.64

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCatTime  FINA Pt 50
1.Dion FANA12Bark & Dagen 1:12.42  292 34.07
2.Zak TROMAN12Colchester 1:13.24  282 34.55
3.Raheel MAHMOOD12Romford Town 1:13.41  280 34.84
4.William WHITE12Harlow Pen 1:14.41  269 34.76
5.Sami BENIDIR12Bo Newham 1:17.93  234 36.30
6.Isaac FARRUGIA12Basildon Ph 1:18.77  227 36.17
7.James GOURPINAR12Harlow Pen 1:19.29  222 37.24
8.Tarelle LANIYAN12Bo Newham 1:19.62  220 36.88
9.Oliver SCRIMSHAW12Basildon Ph 1:20.26  214 37.37
10.Marco YUEN12Brentwood 1:20.48  213 38.23
11.Jaiden DRUMOND12Bo Newham 1:22.31  199 37.34
12.Kevin MOLDOVAN12Harlow Pen 1:23.96  187 38.57
13.Rory WILDE12Chelmsford 1:24.55  183 39.19
14.Toshan PATEL12Bark & Dagen 1:25.55  177 37.63
15.Simon FEISE12Basildon Ph 1:27.21  167 41.25
16.George CHURCH12Basildon Ph 1:27.95  163 39.79

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCatTime  FINA Pt 50
1.Nikita CHARYKIN13Thurrock 1:08.89  339 32.13
2.Daniel MCGUINNESS13Basildon Ph 1:09.92  325 32.57
3.Steven SALAZAR13Bo Newham 1:11.53  303 33.20
4.Arthur BERNANS13Basildon Ph 1:11.96  298 33.43
5.Daniel LEWIS13Chelmsford 1:12.04  297 32.94
6.Henry DEAN13Bo Southend 1:12.88  287 33.54
7.Daniel PARKER13Braintree 1:13.09  284 34.28
8.Baran ODEN13Bark & Dagen 1:13.33  281 34.73
9.Justinas KAZLAUSKAS13Bark & Dagen 1:13.34  281 33.40
10.Ellis MCQUADE13DunmowAtlant 1:13.50  279 34.11
11.Ben MINISTER13Thurrock 1:13.85  275 34.46
12.Jack CACI13Epping For't 1:14.20  272 34.41
13.Max ARNOLD13Harlow Pen 1:15.31  260 34.98
14.Harry STAGG13Basildon Ph 1:16.18  251 34.19
15.Roan BRENNAN13Basildon Ph91:16.24  250 35.53
16.Colin PEDEN13Saffron Wald 1:16.97  243 35.15
17.Lewis JARRETT13Romford Town 1:19.12  224 36.31
18.Rhys PENFOLD13Killerwhales 1:19.20  223 37.79
19.William COLLOWEY13Epping For't 1:21.06  208 37.14
20.George MCALISTER13Southend 1:22.10  200 37.15

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCatTime  FINA Pt 50
1.Alfie FRANCIS14Colchester 1:02.77  449 29.60
2.Jude HILLS14Thurrock 1:03.25  439 29.60
3.Jacob STEPHEN14Brentwood 1:06.41  379 31.13
4.Aaron GABRIEL14Bark & Dagen 1:06.78  373 30.85
5.James COWDREY14Basildon Ph 1:08.38  347 31.35
6.Joseph GARFIELD14Bo Waltham F 1:08.80  341 31.84
7.Luke OULDS14Basildon Ph 1:09.02  338 32.57
8.Jenson HURRELL14Thurrock 1:09.04  337 32.61
9.Connor MCCARTHY14Romford Town 1:09.27  334 32.09
10.Georgi RAYKIN14Bo Newham 1:09.97  324 31.67
11.Denis MORINE14Basildon Ph 1:10.73  314 32.88
12.Oliver SHEAD14Witham Dolph 1:10.74  313 32.65
13.Colin MOGHINA14Thurrock 1:11.16  308 32.76
14.Mark MILBURN14Colchester 1:12.13  296 33.25
15.Patrick WINNINGTON14DunmowAtlant 1:12.16  295 32.92
16.Lucas FARRANT14Chelmsford 1:13.21  283 33.79
17.Jacob HARDY14Epping For't 1:13.50  279 33.96
18.Josh WHITE14Bark & Dagen 1:13.58  279 33.90
19.Antonio GIROLAMI14Colchester 1:14.57  268 34.83
20.Ethan PARAIWA14Thurrock 1:14.81  265 33.39
21.Daniel CREEDON14Bark & Dagen 1:17.27  240 33.74

Combined Result - Multi-Disability by British Disability Points

PlaceNameAaDClubCatTime  BDPoints 50
1.Roan BRENNAN13Basildon Ph91:16.24  447 35.53

UP